Na przestrzeni lat Internet stał się niezwykle dynamicznym kanałem dystrybucji produktów oraz usług. Dzięki reklamie online możemy dotrzeć do konsumentów z dowolnego zakątka Polski lub świata. Jedną z najbardziej skutecznych metod promocyjnych jest pozycjonowanie stron internetowych w wyszukiwarce Google, ponieważ jej udział na rynku wyszukiwarek wynosi ok. 92% (źródło: Statcounter.com). W konsekwencji reklama w Google ukierunkowana na konkretne województwo, miejscowość, gminę lub powiat pozwala promować swoje usługi na danym obszarze niezwykle skutecznie.

Czym jest lokalne pozycjonowanie stron Bydgoszcz?

Lokalne pozycjonowanie stron Bydgoszcz to działania obejmujące optymalizację on-site (wewnątrz serwisu) oraz off-site (poza stroną). Proces ten umożliwia dotarcie do konkretnych klientów, zmaksymalizowanie sprzedaży (w tym konwersji, np.: w postaci zakupu produktu, skorzystania z usługi, zapisu do newslettera, zostawienia danych kontaktowych lub pobrania pdf-a), a dodatkowo pozwala uzyskać widoczność w Mapach Google.

Pozycjonowanie stron internetowych Bydgoszcz – widoczność w katalogach, Mapach Google oraz wynikach tekstowych

Dzięki działaniom SEO (ang. Search Engine Optimization) ukierunkowanym na Bydgoszcz dotrzemy do konkretnych klientów, „dowieziemy” wartościowy ruch na Twoją stronę internetową, a dodatkowo zwiększymy rozpoznawalność przedsiębiorstwa, którym zarządzasz.

Pozycjonowanie Bydgoszcz – jak zacząć współpracę z agencją SEO?

Chcesz zainwestować w pozycjonowanie Bydgoszcz? Zależy Ci na pozyskaniu stałych i zdecydowanych klientów oraz maksymalizacji konwersji? Zadbamy o widoczność na wartościowe dla Twojego biznesu słowa kluczowe w Bydgoszczy. Opracujemy kompleksową strategię SEO w ramach wspólnie określonego budżetu na okres 3-, 6-, 12- lub 24 miesięcy. Co miesiąc będziemy wysyłać raporty udowadniające, że Twoje przedsiębiorstwo staje się coraz silniejsze, dążąc do uzyskania miana branżowego lidera. Jeśli chcesz zacząć współpracę z naszą agencją SEO, wykonaj trzy proste kroki:

 • wypełnij formularz kontaktowy(podając swoje imię, nazwisko, adres e-mail oraz telefon do kontaktu);
 • następnie przygotuj wiadomość krótko charakteryzującą cele, jakie chcesz osiągnąć (np. wzrost widoczności w organicznych wynikach wyszukiwania, budowa rozpoznawalności marki, kreowanie zaufania wśród konsumentów), a do tego dodaj kilka słów kluczowych, na których Ci zależy (np. prawnik Bydgoszcz);
 • porozmawiaj z nami o szczegółach współpracy (oddzwonimy do Ciebie maksymalnie w 24 godziny od wypełnienia formularza kontaktowego).

Możesz do nas również zadzwonić bezpośrednio:

 • Konrad Wienc (+48 660 591 159),
 • Wojciech Fitz (+48 602 341 452).

Z przyjemnością odpowiemy na każde pytanie dotyczące naszej firmy i oferowanych usług. Chętnie również zmaksymalizujemy sprzedaż Twojej strony internetowej, pozyskując Ci dodatkowych klientów, którzy wpłyną na zwiększenie budżetu operacyjnego prowadzonego przez Ciebie przedsiębiorstwa.

Na czym polega pozycjonowanie stron internetowych Bydgoszcz?

Pozycjonowanie stron internetowych Bydgoszcz polega na umiejętnym wdrażaniu działań on-site i off-site w celu zwiększenia wiarygodności strony z punktu widzenia użytkowników oraz robotów Google’a.

Działania on-site (wewnątrz witryny)

W skład on-site SEO wchodzą dwa główne elementy:

Optymalizacja treści

Działania te obejmują m.in. rozbudowanie contentu o dodatkową objętość, grafiki oraz video, a także nasycenie konkretnych fragmentów tekstu słowami kluczowymi ogólnymi (jedno- lub dwuwyrazowymi) oraz frazami z długiego ogona, czyli long tail SEO (składającymi się z minimum 3 wyrazów). W ramach optymalizacji treści zajmujemy się dodatkowo:

 • poprawą struktury artykułów na Twojej stronie www (np. dodając nagłówki, wypunktowania, tabelki oraz wylistowania);
 • wzmocnieniem linkowania wewnętrznego (tzw. internal linkingu) w celu poprawy nawigacji strony – żeby użytkownicy mogli swobodniej się po niej poruszać;
 • korektą meta title (tagu tytułowego wpływającego na SEO) oraz meta description (znacznika odpowiadającego za poinformowanie użytkownika o tym, co znajduje się na danej stronie);
 • weryfikacją duplikacji treści (sprawdzamy, czy żadna strona nie kopiuje treści stworzonych przez Ciebie lub Twoich pracowników);
 • sprawdzamy topical authority opublikowanych artykułów blogowych (dokładnie analizujemy, czy teksty blogowe kompleksowo omawiają daną tematykę, czy została uwzględniona semantyka, a także czy temat został wyczerpany naturalnie bez wykorzystania zjawiska keyword stuffing polegającego na tzw. upychaniu słów kluczowych).

Treści optymalizujemy przy użyciu różnych narzędzi. Jedne z najbardziej cenionych przez specjalistów z naszej agencji SEO to m.in. Google Search Console, Ahrefs oraz Surfer SEO. Regularnie korzystamy także z Senuto oraz instrumentu SEMSTORM.

Optymalizacja techniczna

Do technicznego SEO zaliczamy priorytetowe elementy uwzględniające szybkość działania strony, jej responsywność, dostosowanie do aktualnych wymagań użytkowników oraz sposoby wspierające indeksację i bezpieczeństwo Twojego serwisu. Najważniejszymi z nich są:

 • wdrożenie certyfikatu SSL,
 • optymalizacja szybkości strony,
 • dostosowanie serwisu pod kątem wskaźników Core Web Vitals (FID – First Input Delay, LCP – Layout Contentful Paint oraz CLS – Cumulative Layout Shift),
 • wdrożenie przekierowań oraz linków kanonicznych,
 • zadbanie o responsywność strony,
 • utworzenie i edycja pliku robots.txt oraz mapy strony w formacie XML,
 • optymalizacja adresów URL (pod kątem user-friendly URL-s).

Narzędzia, które wykorzystujemy do optymalizacji technicznej to m.in. PageSpeed Insights, Screaming Frog, DeepCrawl, NetPeak Spider oraz Siteliner.

Działania off-site (poza serwisem)

Pozycjonowanie Bydgoszcz polega również na regularnym budowaniu wartościowego profilu odnośników zewnętrznych. Dzięki temu roboty Google potraktują Twój serwis jako wysokiej jakości miejsce, w którym użytkownicy będą mogli nabyć poszukiwane usługi, a dodatkowo dowiedzieć się ważnych informacji w interesującej ich tematyce. Linki pozyskujemy na różne sposoby tj.:

 • wymiana wpisów gościnnych,
 • publikacje artykułów na branżowych portalach,
 • korzystanie z płatnych, ogólnopolskich serwisów tematycznych,
 • tworzenie viralowych treści (np. blogowych),
 • udzielanie wypowiedzi do artykułów z branżowej prasy,
 • dodawanie komentarzy na forach, portalach lub blogach,
 • wykorzystywanie własnych zaplecz SEO.

Cenionymi w środowisku marketingowym metodami umożliwiającymi pozyskiwanie wartościowych linków są także: case study, przechwytywanie domen oraz analiza backlinków.

Ile budżetu warto zarezerwować na pozycjonowanie stron Bydgoszcz?

Ceny za pozycjonowanie stron Bydgoszcz zaczynają się już od 500 zł netto miesięcznie. To zadanie wymagające zatrudnienia minimum 3 specjalistów (opiekun ds. SEO, pozycjoner oraz web developer), a także wykonywania regularnych działań, np.:

 • analiza słów kluczowych oraz przygotowanie strategii,
 • kompleksowy audyt SEO,
 • optymalizacja treści na stronie,
 • link-building,
 • analizowanie i raportowanie.

Na koszty pozycjonowania ukierunkowanego w obrębie Bydgoszczy składają się elementy tj.:

 • konkurencja (biorąc pod uwagę standardy pozycjonowania ukierunkowanego na konkretną miejscowość, konkurencja jest zazwyczaj mała lub średnia),
 • branża (najtrudniejsze branże do pozycjonowania to: meblarska, hotelarska, hostingowa),
 • obecna sytuacja strony (im lepiej zoptymalizowany jest Twój serwis, tym tańszą propozycję współpracy otrzymasz),
 • cele Twojej firmy (w zależności od Twoich założeń mogą to być m.in.: maksymalizacja konwersji lub zbudowanie zaufania wśród konsumentów),
 • czas na osiągnięcie satysfakcjonujących rezultatów (roczne lub dwuletnie umowy SEO okazują się najkorzystniejsze pod kątem finansowym).

Średni koszt pozycjonowania ukierunkowanego na Bydgoszcz w IT HOLDING wynosi 950 zł netto miesięcznie. To niewiele, biorąc pod uwagę fakt, że nasi klienci, współpracując z nami od minimum roku, osiągają nie tylko wysokie pozycje w Google, ale także spory ruch z wyszukiwarek przekładający się na pozyskanie dodatkowych klientów i większą sprzedaż.

Pozycjonowanie stron internetowych Bydgoszcz – kompleksowe zwiększenie ruchu oraz liczby organicznych słów kluczowych w Google dla klienta prowadzącego planetarium.

Z powyższych danych można wywnioskować, że prowadząc stronę naszego klienta od stycznia, przyczyniliśmy się do maksymalizacji wyświetleń oraz ruchu ponad kilkukrotnie.

Pozycjonowanie Bydgoszcz – jaki jest czas oczekiwania na efekty?

Nie istnieje jednoznaczna odpowiedź na to pytanie. Finalny czas, po jakim zauważymy efekty prac specjalistów ds. SEO, może różnić się w zależności od konkurencyjności słów kluczowych, branży, w której działasz oraz wdrażanej strategii SEO. Znaczenie ma również cel, m.in.:

 • wzrost zapytań potencjalnych klientów,
 • zwiększenie współczynnika konwersji,
 • maksymalizacja kliknięć w wynikach wyszukiwania,
 • wzrost ruchu z Google,
 • zwiększenie ogólnej liczby słów kluczowych (np. w TOP 50, TOP 10 czy też TOP 5).

Bazując na wieloletniej współpracy z naszymi klientami, możemy śmiało stwierdzić, że wyświetlenia w Google Twojej strony zwiększą się po ok. miesiącu od zmian optymalizacyjnych. Dwa lub trzy miesiące później zauważysz rzeczywisty wzrost ruchu z wyszukiwarek (czyli wejścia na stronę), a po mniej więcej roku skutecznego pozycjonowania klienci zaczną wysyłać zapytania o współpracę.

Chcesz uzyskać wysokie pozycje w Google? Zależy Ci na stronie internetowej, która będzie realizować Twoje cele biznesowe? Marzysz o skutecznej promocji online? Zadzwoń do nas pod numer +48 660 591 159 lub napisz wiadomość na biuro@itholding.pl. Z przyjemnością odpowiemy na każde pytanie dotyczące naszej firmy i oferowanych usług. Pozostajemy do Twojej dyspozycji.

Pozycjonowanie stron Bydgoszcz to usługa, która poprawia widoczność stron internetowych dla lokalnych zapytań w wyszukiwarce Google.

4.9/5 - (38 votes)Oferujemy również