Reklama firmy w Internecie – 10 wskazówek!

Agencja SEO IT Holding

2020/03/27

2020/03/27


Bez kategorii

1. Reklama firmy w Internecie – 10 wskazówek!

Żyjemy w czasach rozkwitu Internetu, który ułatwia nam skuteczne i niedrogie promowanie naszych firm. Oto kilka wskazówek, które mogą Ci pomóc.  

1. Stwórz profesjonalną stronę internetową. Upewnij się, że Twoja strona internetowa jest graficznie dopracowana, przejrzysta oraz łatwa w poruszaniu się. Chaotyczny wygląd witryny tylko zniechęca potencjalnych klientów!

2. Zadbaj o informacje zamieszczane na stronie internetowej. Zostań ekspertem w danej dziedzinie i zacznij prowadzić bloga, który będzie poruszał zagadnienia związane z Twoją działalnością. Dodatkowo uatrakcyjnij opis twojej firmy w specjalnej zakładce lub na stronie startowej. 

3. Nie ignoruj potęgi Social Mediów. Stwórz profil na Facebooku, Instagramie, bądź Twitterze i wykaż się kreatywnością przy tworzeniu i komentowaniu postów innych.  

4. Rób instruktażowe filmy na YouTube. Dzięki temu możesz podzielić się wiedzą z innymi, np. pokazać proces produkcji twoich artykułów czy pracy nad konkretnymi usługami. Najważniejsze to zainteresować odbiorców!

5. Zainwestuj w Google AdWords. Jest to system reklamowy, dzięki któremu potencjalni użytkownicy mogą dowiedzieć się o twojej firmie. Wystarczy, że wpiszą w najpopularniejszą wyszukiwarkę określoną frazę, a sponsorowane linki nakierują ich na twoją stronę internetową. 

6. Dodaj swoją firmę do GoogleMaps. Zaistnienie w lokalnej społeczności stwarza większe prawdopodobieństwo rozszerzenia swoich usług na cały kraj, a może i cały świat. Wystarczy więc, że założysz konto w Google Moja Firma i zlokalizujesz swoją firmę na mapie. 

7. Dołącz do internetowego forum i zostań ekspertem. Wymienianie się uwagami i udzielanie profesjonalnych rad użytkownikom forum spowoduje nie tylko wzrost twojej popularności. To kolejne doskonałe narzędzie do promocji twojej firmy, np. w opisie twojego profilu czy w nicku. 

8. Umieść adres swojej firmy w stopce w mailu. Jeżeli masz swoją firmę to pewnie wysyłasz kilkadziesiąt maili dziennie. Wykorzystaj to! Niech odbiorcy twoich wiadomości dowiedzą się o twojej działalności. 

9. Skup się na profesjonalnej obsłudze na stronie internetowej. Stwórz na swojej stronie specjalną zakładkę, w której konsumenci mogą zadawać Ci pytania w związku z oferowanymi przez Ciebie usługami. Odpowiadaj cierpliwie i dokładnie, a zyskasz większe zainteresowanie. 

10. Zaangażuj influencerów. Skorzystaj z pomocy osób posiadających szerokie zasięgi w social mediach, w szczególności na Instagramie. Zaoferuj im darmowe produkty w zamian za ich promocję! Dzięki temu możesz zyskać kilku obserwatorów.