Czym jest WordPress?

WordPress – To darmowy i otwarty system zarządzania treścią (CMS) napisany w języku PHP i sparowany z bazą danych MySQL lub MariaDB. Funkcje obejmują architekturę wtyczek i system szablonów, określany w WordPress jako Motywy. WordPress został pierwotnie stworzony jako system do publikowania blogów ale ewoluował, aby obsługiwać inne rodzaje treści internetowych, w tym bardziej tradycyjne listy mailingowe i fora, galerie mediów, strony członkowskie, systemy zarządzania nauką i sklepy internetowe. CMS WordPress jest jednym z lepszych wyborów jeśli chodzi o stronę internetową przygotowaną do pozycjonowania. WordPress daje bardzo dużą możliwość edycji znaczników meta, edycję treści, nagłówków oraz optymalizacji kodu.

Dobrze wybrany szablon (lub dedykowany) potrafi osiągać bardzo wysokie wyniki w Page-Speed (prędkości ładowania strony), co również pozytywnie wpływa na pozycjonowanie. Platforma posiada bardzo dużo wtyczek, które dają wiele możliwości rozbudowy i poszerzenia funkcjonalności. Jedną z najlepszych wtyczek do optymalizacji SEO CMS-a WordPress jest Yoast SEO, dzięki tej wtyczce, nawet osoby nie znające się na pozycjonowaniu, mają możliwość przeprowadzenia podstawowej optymalizacji pod kątem wyszukiwarek. Istnieje również bardzo wiele wtyczek optymalizujących prędkość strony poprzez kompresje kodu czy grafik. Atutem wordpressa jest to, że jest on stale aktualizowany. Warto systematycznie aktualizować platformę, aby uniknąć błędów i uzyskać nowe funkcjonalności.

WordPress w połączeniu z Yoast, daje bardzo łatwą integrację z Google Analytics czy Google Search Console, co jest ważne w przypadku pozycjonowania stron.


Pozostałe wyrażenia które mogą cię zainteresować: