Jak sprawdzić pozycjonowanie strony?

Istnieje kilka sposobów na sprawdzenie czy dana strona jest pozycjonowana. Na ogół strona, która jest pozycjonowana posiada naniesioną optymalizację, czyli posiada słowa kluczowe w tytule, opisie treści, nagłówkach czy opisach obrazków.

Możemy sprawdzić pozycje ręcznie wchodząc w tryb incognito w przeglądarce, a następnie przeglądać wyniki.

Istnieją narzędzia do monitorowania pozycji słów kluczowych w wyszukiwarce, w większości jednak są one płatne. Przykładowo: Senuto, Semstorm, Webpozycja.

Pozycję i widoczność strony internetowej możemy sprawdzić wykorzystując do tego Google Search Console.

Jeśli nie mamy dodanej strony do narzędzi dla webmasterów to musimy to zrobić w tym miejscu: https://search.google.com/search-console/about

Po zalogowaniu do GSC, wybieramy z menu po lewej stronie, „Skuteczność”, następnie jeśli nie mamy zaznaczonego prostokąta „Średnia pozycja”.

Na wykresie będziemy widzieli dane dotyczące ruchu i wzrostu/spadku średniej pozycji, a poniżej listę słów kluczowych z liczbą kliknięć, wyświetleń i średnią pozycją.

gsc1 Jak sprawdzić pozycjonowanie strony?

Do szerszej analizy dotyczącej sprawdzenia czy dana domena jest pozycjonowania, możemy skorzystać z takiego narzędzia jak Ahrefs.

To narzędzie pokaże nam informacje dotyczące siły danej domeny, widoczności i pozycji słów kluczowych, przybliżonego ruchu oraz informacje dotyczącą liczby linków i unikalnych domen, które kierują do wybranej przez nas strony.

ahr1 Jak sprawdzić pozycjonowanie strony?


Pozostałe wyrażenia które mogą cię zainteresować: